Ebben az anyagrészben röviden összefoglalom azokat a tudnivalókat, amelyeket szükséges tudni a méregtelenítés elméleti részével kapcsolatban.
Miért fontos a méregtelenítés?
De ide sorolhatók az ipari állattenyésztés során az élelmiszerinkbe kerülő különböző gyógyszermaradványok. Ezek a szervezetünkbe lerakódva tovább hathatnak. A tejtermékek felérnek egy kiadós hormonkoktéllal, ráadásul elnyálkásítják testünket, amelyek savas állapotot okoznak.
Ez a nyálka akadályozza a kitisztulást, az immunrendszer, mirigyek és a nyirokrendszer jó működését azzal, hogy lerakódásokat okoznak a mirigyekben, érhálózatban, végig a tápcsatornában.
A glutén tartalmú élelmiszerek hasonló nyálkásodást okozhatnak (búzakenyér, Rozskenyér, árpa-maláta stb.).
Így ezeknek az ételeknek a rendszeres fogyasztása befolyással lehet a szervezetünkre, sajnos többnyire negatívan érintve azt. A helytelen táplálkozás során kialakult lerakodásokat, felhalmozódott méreganyagokat kell eltávolítani a méregtelenítés segítségével.
Mi a probléma? Miért kell méregteleníteni?
A sok nem megfelelő élelmiszer bevitele a rossz közérzettől kezdve számos úgynevezett „civilizációs betegség” kiinduló pontjai lehetnek. Sajnos manapság egyre gyakoribbá válnak már fiatal korban a reflux és más bélbetegségek, kellemetlen puffadások, allergia, asztma vagy túlsúly már a gyermekeknél is.
Sajnos a közép és felnőttkorban pedig minden családban található olyan személy, akiknél a civilizációs betegségek tárházából már valamilyen panaszuk van, mint pl. az érszűkület, visszér, magas vérnyomás, szív- és keringési, ízületi, különböző daganatos és más betegségek.
A makrobiotika szemlélete méregtelenítésnél
A makrobiotika szemlélete az, hogy a testet „ne gyötörjük” feleslegesen. Saját magától az egyensúly helyreáll, amikor megkapja, amire szüksége van és elhagyja a káros szokásokat.
Segít egy pihentető alvás, a rossz minőségű ételek lecserélése a természetes tisztító ételekre. Ezek a szakszerű ételek segítenek a tápcsatornából a felesleges lerakódásokat megszüntetni.
A makrobiotika az „agresszív” méregtelenítés helyett gyengéd módszert alkalmaz. Azzal, hogy a rossz minőségű ételek fogyasztását megszüntetem, már a test veszíti el a rossz ételek miatti lerakódásait.
Amikor rostban gazdag, a testet tápláló ételeket fogyasztok az éppen eléggé agresszív módon távolítja el a salakanyagokat. A rostok magukhoz „ragadják” szó szerint a bélben lévő iszapot és széklettel távozik több kiló ilyen salakanyag. Ezzel az immunrendszerünk erősödik, mert a bélben található immunanyagokat tartalmazó baktériumok egészséges „életteret” kapnak újra.
Mik a méregtelenítésnél a kedvező hatások?
Minden szervezet más és más, nincs két egyforma állapot. Mégis általánosságban elmondható, hogy a méregtelenítés után kicsi testsúlyt is veszíthetünk, könnyebbnek érezzük magunkat, az alvás mélyebb lehet, a közérzet javul, a széklet panaszok is rendeződhetnek. Mindenkinél más tapasztalatok lehetnek.
Milyen tünetek jelentkezhetnek méregtelenítésnél?
Mint, ahogy az előző pontnál is írtam nincs két egyforma ember, nincs két egyforma állapot sem. Ezért a méregtelenítési tünetek is sokfélék lehetnek. Szerencsére ezek a jelenségek csak átmenetiek. Vannak, akiknél csak előnyös megtapasztalás történik és vannak, akiknél előfordulhat fejfájás, fáradtság, álmosság, rendszertelen bélmozgás. Ezek lehetnek enyhébbek és erősebbek is.
Amikor fáradt, feküdjön le pihenni. Egy mély alvás jót tehet.
Alapvetően a három nap igen rövid, éppen ezért mindenképpen érdemes végigcsinálni. Ha jelentkeznek különböző tünetek, akkor javasolt makrobiotikus szakértővel végigbeszélni, hogy beazonosíthaó legyen az állapot és a pontos okok.